بازیافت تلفن های همراه با کمک ایزو 14001


ایزو 14001 در کشور کانادا

 

درحال حاضر مردم کانادا راهی آسان و دوستدار محیط زیست برای بازیافت رایگان موبایل های قدیمی خود تدارک دیده اند: برنامه «همراه من را بازیافت کن»، یک ابتکار ملی که توسط شرکت مخابرات بی سیم کانادا و با همکاری شرکت های تامین کننده تلفن همراه دارای استاندارد ایزو 14001، سازمانهای بازیافت کننده و سازندگان تلفن همراه در سراسر کشور سازماندهی می شود.

هدف این برنامه اینترنت محور با آدرس www.recyclemycell.ca افزایش آگاهی درباره اهمیت بازیافت گوشی های موبایل و جلوگیری از ورود آنها به محیط زیست کاناداست. بازدیدکنندگان سایت به یک لیست 10 تایی از نزدیک ترین واحدهای بازیافتی هدایت می شوند و دستورالعمل های مربوط برای پاک کردن تلفن همراه از هرگونه اطلاعات شخصی پیش از تحویل به آنها ارائه می شود. همچنین آنها می توانند تلفن های خود را با استفاده از یک برچسب ارسال بصورت رایگان پست کنند.

گواهینامه ایزو 14001

مدیر ارشد سازمان مخابرات بی سیم کانادا آقای برنارد لرد می گوید: «تمام سازمان های مشارکت کننده در این برنامه دارای گواهینامه ایزو 14001 یا گواهینامه برنامه نظارت بر بازیافت محصولات الکترونیکی کانادا هستند. سیستم های مدیریت زیست محیطی آنها اعتبار تاثیرات زیست محیطی بازیافت کردن را تضمین می کند».

براساس اظهارات سازمان مخابرات این برنامه با مشارکت شرکت های Bell، Greentec، Motorola، MTS، Nokia، ReCellular، Research in Motion، Rogers Communication، Samsung، SaskTel، Sony Ericsson، Tbay Tel،  Telus، Videotron و Virgin Mobile کانادا اجرا شده.

تلفن های موبایل، پیجرها، تلفن های هوشمند، PDA ها، aircard های خارجی، هدست ها، شارژرها، باتری ها، و سایر لوازم جانبی بدون توجه به نام، مدل یا سال ساخت آنها همگی در واحدهای بازیافتی پذیرفته می شون.

این دستگاه ها سپس به تاسیسات بازیافتی ارسال شده متلاشی و منفصل  می شوند. مواد بازیافتی برای تولید موبایل های جدید و چندین اقلام دیگر استفاده می شوند. بیش از 95% مواد بکار رفته در گوشی های معمولی قابل بازیافت هستند.

برای هر دستگاه تحویل داده شده مقداری اعانه به بنیاد های خیریه شرکت کننده اهدا می شود. برخی از این بنیادهای خیریه شامل بنیاد حیات وحش جهانی، Tree Canada و  Food Banks Canada می شود.ثبت نظر شما

نام :

ایمیل :

نظر :آخرین مقالات


پرداخت آنلاین توسط کلیه کارت های عضو شبکه شتاب بانکی
تمامی خدمات این فروشگاه ، حسب مورد ، دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشد و فعالیت این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

بالا