مقالات


آموزش ایزو 9001

اهداف دوره:
·        ارایه مفهوم اصول سیستم مدیریت کیفیت
·        آشنا نمودن شرکت کنندگان با واژگان سیستم مدیریت کیفیت

ادامه مطلب

آموزش ایزو IMS

سیستم مدیریت یكپارچه
Occupational .Health. Safety . Environment


Management Systems
Quality               
ISO 9000
TQM
Health & Safety    

ادامه مطلب

آموزش ایزو 18001 قسمت هفتم

OHSAS-18001:1999 نام نظام جهاني مديريت ايمني و بهداشت حرفه اي مصوب IS0 ( سازمان بين‌المللي استاندارد) است و عبارت است از نيازمنديهاي نظام مديريت ايمني و بهداشت حرفه اي، تا يك سازمان بتواند بخوبي مخاطرات مربوط به ايمني و بهداشت حرفه اي را كنترل كند و يك محيط سالم و ايمن كاري را به وجود آورد و عملكرد خود را بهبود بخشد. توجه به استاندارد‌هاي نظام OHSAS 18001 از سال آخر دهه 1990 ميلادي آغاز شد و سازمانهاي عمومي و خصوصي زيادي در سطح دنيا با اجراي آن گزارش كردند كه اجراي اين نظام باعث بهبود ايمني و بهداشت محيط كارشان شده و هزينه‌هاي ضايعات را نيز به شدت كاهش داده است. اصولاً هدف از اسقرار نظام ايمني و بهداشت شغلي، سالم‌سازي محيط كار و بهبود عملكرد سازمان در زمينه ايمني و بهداشت شغلي از طريق پيشگيري آسيبها و خطرات است.

ادامه مطلب

آموزش ایزو 18001 قسمت ششم

4ـ4ـ7ـ آمادگی و واكنش در وضعیت اضطراری ( Emergency Prepare ness and Response): سازمان باید روشهای شناسایی احتمال وقوع حوادث و وضعیتهای اضطراری را اجرا کند و برای پیشگیری و كاهش امكان بروز بیماریها و جراحاتی كه ممكن است مرتبط با این حوادث باشد، اقدام نماید.

ادامه مطلب

آموزش ایزو 18001 قسمت پنجم

4ـ4ـ2ـ آموزش ، آگاهی و صلاحیت ( Training , Awareness and Competence ) : كاركنانی كه وظایف آنها می تواند باعث پیامدهای بهداشت شغلی و ایمنی در محل كار شود باید واجد صلاحیت باشند . صلاحیت به معنای داشتن تحصیلات ، آموزش و یا تجربه مناسب می باشد . سازمان باید روشهای اجرایی ایجاد كرده و برقرار نگهدارد تا مطمئن شود كه كاركنان در هر بخش و سطحی از موارد زیر آگاه می باشند :

ادامه مطلب

آموزش ایزو 18001 قسمت چهارم

خط مشی ایمنی و بهداشت شغلی عبارت است از اصول هدایت كننده اجرا و بهبود سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی سازمان به گونه ای كه بتواند عملكرد ایمنی و بهداشت خود را برقرار نگهدارد و امكان بهبود آن را فراهم كند . خط مشی ، اهداف كلی را در سطحی از عملكرد كه مورد نیاز سازمان است بیان می كند و سایر فعالیتهای سازمان باید در طول خط مشی و در همان

ادامه مطلب

آموزش ایزو 18001 قسمت سوم

استاندارد ایمنی و بهداشت شغلی ( OHSAS 18001: 1999 )
مقدمه : با آغاز انقلاب صنعتی و انتقال تولید از كارگاههای كوچك به كارخانه های تولید انبوه، موضوع حفاظت از سلامت نیروی كار نیز از حالت فردی خارج و حالت عمومی تری به خود گرفت . پس از پیدایش مكتب روابط انسانی در مدیریت كه براثر تجربیات هاتورن پدید آمد ، توجه به ایمنی منابع انسانی اهمیت بیشتری یافت. پس از بیان اهمیت وجود ایمنی در محیط كار ، پرسش اصلی

ادامه مطلب

آموزش ایزو 18001 قسمت دوم

•   ارزيابي ريسك را چگونه انجام ميدهيم؟
فرآيند كلي برآوردكردن ميزان اهميت يك ريسك و تصميم گيري درمورد اينكه آيا چنين ريسكي  قابل تحمل است ؟و يا قابل تحمل نيست به عنوان ارزيابي ريسك ميشناسيم براي ارزيابي رريسك روش هاي متعددي ميتواند مورد استفاده قرار گيرد كه در جاي خود به آنها خواهيم پررداخت.

ادامه مطلب

آموزش ایزو 18001 قسمت اول

استاندارد OHSAS 18001-1999
مقدمه
امروزه سازمان ها دريافته اند كه در اتجام كليه امور همواره پيشگيري از طريق اجراي يك سيستم مدون و كارآمد بسيار مناسب تر از روش هاي اصلاح بعد از برخورد با شرايط غيرايمن و پس از وقوع حادثه است بنابراين روز به روز نياز به ايجاد يك سيستم مديريت ايمني در سازمان هابيشتر احساس گرديد اولين گامي كه در اين زمينه، يعني تدوين يك سيستم استاندارد ايمني و بهداشت شغلي

ادامه مطلب


آخرین مقالات


پرداخت آنلاین توسط کلیه کارت های عضو شبکه شتاب بانکی
تمامی خدمات این فروشگاه ، حسب مورد ، دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشد و فعالیت این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

بالا